2013 Results

2013 WI Senior Games results are shown below. Additional 2013 results and results for prior years are also available at another site.

Event #50 – 8-Ball Pool

Men’s

  • Age Group 50 -59
    • Gold – Al McCredie
    • 8-Ball_Master-2Silver – Grant Zimmerman
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Tom Manke
    • Silver -Jim Colores
  • Age Group 65-69
    • Gold – Pat Hall
    • Silver – Lyle Haried
    • Bronze – George Condon
  • Age Group 70-74
    • Gold – Mike Turriff
    • Silver – Duane Georgens
  • Age Group 75-79
    • Gold – Paul Payas
    • Silver – Gerry Nelson
    • Bronze – Phil Mathison
  • Age Group 80-89
    • Gold – David Reed
    • Silver – Roger Haman
    • Bronze – Sam Licata

Women’s

  • Gold – Kay Huppeler
  • Silver –  Ruth Bogart
  • Bronze – Rose Johnson-Brown

WSGBeanBagTossEvent #49 - Bean Bag Toss

  • Gold - Bob Lehman & Cherie Rogers Neupert
  • Silver –  Jim & Marlys Nettesheim
  • Bronze - Reggie Hennessey & Louise Schadauer

 

 


WSGEuchreSunPrairieEvent #48 - Euchre (Sun Prairie)

  • Gold – Will Ferry
  • Silver –  Donna Peterson
  • Bronze – John Neupert

 


WSGWiiBowlingEvent #47 - Wii Bowling

  • Gold – Helen Awe
  • Silver – Linda Schmidt
  • Bronze –  Stony Stondall

 

 


Event # 46 - Volleyball Coed (Mad Hatter)

  • Age Group 55+

    • Gold – Dan & Marie Ritsche
  • Age Group 65+
    • Ron Solomon & Sue Pope
  • Age Group 75+
    • Bob Annen & Cherie Rogers-Neupert

turbojavelinEvent #45 - Turbo Javelin Throw

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Clemencia Tetzlaff (32-6)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Sandra O’Brien (37-5.5)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Helen Ryan (52-11)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Doris Forbes (28.3)

Men’s

  • Age Group 55-59
    • Gold – Michael Berndt (98-10)
    • Silver – Tom Berg (62-7.5)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Marvin Ripp (88-3)
    • Silver – Gary Spears (86-0)
    • Bronze – Brian Hendrickson (66-4)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Neal Schuster (96-0.5)
    • Silver – Tom Charkowski (87-1.5)
    • Bronze – John Hamilton (41-4)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Bill Woehrle (67-4)
    • Silver – John Schultz (66-2.5)

shotputEvent #44 - Shot Put

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Clemencia Tetzlaff (18-4.75)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Sandra O’Brien (17-10)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Doris Forbes (15-2.5)

Men’s

  • Age Group 55-59
    • Gold – Mark Warner (35-10.75)
    • Silver – Michael Berndt (25-5.5)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Gary Spears (35-2)
    • Silver – Marvin Ripp (26-5.75)
    • Bronze – Brian Hendrickson (20-8)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Tom Charkowski (29-4.5)
    • Silver – Harold Tetzlaff (28-0.5)
    • Bronze – Neal Schuster (23-4)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Michael Ryan (30-7)
    • Silver – Bill Woehrle (26-9.5)
    • Bronze – John Schult (23-4.5)
  • Age Group 75-79
    • Gold – Dave Arndt (29-7.75)

Event #43 - Standing Long Jump

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Clemencia Tetzlaff (4-9.5)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Sandra O’Brien (4-5)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Doris Forbes (3-2)

Men’s

  • Age Group 55-59
    • Gold – Michael Berndt (7-6)
    • Silver – Tom Berg (7-0.5)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Brian Hendrickson (6-5.5)
    • Silver – Marvin Ripp (5-10.75)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Harold Tetzlaff (7-1)
    • Silver – Neal Schuster (5-9)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Bill Woehrle (6-4.5)
  • Age Group 75-79
    • Gold – Dave Arndt (4-8)

Event #42 - Softball Throw

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Clemencia Tetzlaff (59-4)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Sandra O’Brien (56-6)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Helen Ryan (64-8)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Doris Forbes (48-7)

Men’s

  • Age Group 55-59
    • Gold – Michael Berndt (158-5)
    • Silver – Tom Berg (125-10)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Brian Hendrickson (132-3)
    • Silver – Marvin Ripp (121-0)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Harold Tetzlaff (150-7)
    • Silver – Neal Schuster (116-3)
    • Bronze – George Alexander (94-4)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Bill Woehrle (102-2)
    • Silver – John Schultz (81-0)
  • Age Group 75-79
    • Gold – Dave Arndt (89-10)

discusthrowEvent #41 - Discus Throw

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Clemencia Tetzlaff (32-0)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Sandra O’Brien (41-1)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Doris Forbes (29-7)

discusthrow2Men

  • Age Group 55-59
    • Gold – Mark Warner (122-5)
    • Silver – Michael Berndt (76-4)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Gary Spears (118-5)
    • Silver – Marvin Ripp (103-6)
    • Bronze – Brian Hendrickson (72-7)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Tom Charkowski (94-1.75)
    • Silver – Neal Schuster (90-5.5)
    • Bronze – Harold Tetzlaff (77-4)
  • Age Group 70-74
    • Gold – John Schultz (76-9)
    • Silver – Bill Woehrle (63-7)
  • Age Group 75-79
    • Gold – Dave Arndt (76-4)

Event # 40 - 800 Meter Racewalk

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Tom Berg (4:15.00)
    • Silver – Michael Berndt (8:01.00)
  • Age Group 60-64
    • Gold – Marvin Ripp (8:01.00)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Greg Miller (8:01.00)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Bill Woehrle (5:47.00)
    • Silver – John Schultz (6:11.00)

Event # 39 - 200 Meters

Women

  • Age Group 70-74
    • Gold – Margaret Kaufman (43.22)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Marilyn Gundermann (47.30)
    • Silver – Doris Forbes (1:16.88)

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Michael Berndt (30.11)
    • Silver – Tom Berg (30.84)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Marvin Ripp (36.82)
    • Silver – Brian Hendrickson (43.20)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Harold Tetzlaff (32.87)
    • Silver – Greg Miller (46.27)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Gordy Johnson (38.34)
    • Silver – Bill Woehrle (40.05)
    • Bronze – John Schultz (1:04.96)
  • Age Group 75-79
    • Gold – Dave Arndt (49.15)

Event # 38 - 100 Meters

Women’s

  • Age Group 60-64
    • Gold – Sandra O’Brien (23.54)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Helen Ryan (18.94)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Margaret Kaufman (18.10)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Marilyn Gundermann (20.13)
    • Silver – Doris Forbes (29.51)

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Michael Berndt (14.58)
    • Silver – Tom Berg (14.66)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Marvin Ripp (16.34)
    • Silver – Brian Hendrickson (18.01)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Harold Tetzlaff (15.84)
    • Silver – Neal Schuster (16.90)
    • Bronze – Greg Miller (16.91)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Gordy Johnson (16.29)
    • Silver – Bill Woehrle (18.54)
    • Bronze – John Schultz (30.05)
  • Age Group 75-79
    • Gold – Dave Arndt (17.09)

Event # 37 - 50 Meters

Women’s

  • Age Group 60-64
    • Gold – Sandra O’Brien (10.23)
  • Age Group 65-69 
    • Gold – Helen Ryan (9.84)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Margaret Kaufman (10.46)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Doris Forbes (14.03)

Men’s

  • Age Group 55-59
    • Gold – Michael Berndt (7.47)
    • Silver – Tom Berg (7.88)
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Marvin Ripp (8.42)
    • Silver – Brian Hendrickson (8.75)
  • Age Group 65-69
    • Gold – Harold Tetzlaff (7.41)
    • Silver – Greg Miller (7.51)
    • Bronze – Neal Schuster (8.51)
  • Age Group 70-74
    • Gold – Gordy Johnson (8.32)
    • Silver – Bill Woehrle (9.21)
    • Bronze – John Schultz (14.00)
  • Age Group 75-79
    • Gold – Dave Arndt (8.67)

Event #36 - Skeet

Men’s

  • Age Group 55-59
    • Gold – Don Ward – 40
  • Age Group 60-64 
    • Gold – Jerry Blevins – 37
    • Silver – Larry Quam – 27
  • Age Group 65-69
    • Gold – Ronald Mabie – 41
    • Silver -Sam Gascho – 37
    • Bronze – Joseph Weum – 36
  • Age Group 70-74
    • Gold – James Quale – 41
    • Silver – Tom Lunde – 29
  • Age Group 80-84
    • Gold – Earl Dennis – 39

Event #35 –  Trap

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Rose Tiedt – 39
  • Age Group 55-59 
    • Gold – Nora Bristol – 39

Men’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Eddie Bryeson – 41
  • Age Group 65-59 
    • Gold – Don Ward – 48
  • Age Group 60-64
    • Gold – Tom Bristol – 49-24
    • Silver – David Harvey – 49-19
    • Bronze – Jerry Blevins – 48
  • Age Group 65-69
    • Gold – Carl Teidt – 47-24-24
    • Silver – Sam Gascho – 49-24-23
    • Bronze – Ronald Mabie – 43
  • Age Group 70-74
    • Gold – John Dvorrak – 46
    • Silver – James Quale – 40
    • Bronze – Chuck Crawford – 24
  • Age Group 75-79
    • Gold – Edward Ackley – 49
  • Age Group 80-84
    • Gold – Earl Dennis – 48
    • Silver – Charlie Kruse – 41
    • Bronze – James Schommer – 29

Event #34 – Bowling (Ten Pin Alley)

Place - Name
Series Score
Group
Gold - Emy Imhoff66080-84 (Women)
Gold - Joyce Beranek65570-74 (Women)
Gold - Karine Aslakson59460-64 (Women)
Gold - Susan Heiser65550-54 (Women)
Gold - Godfred Schmid659100 and Over (Men)
Gold - Patrick Campbell65875-79 (Men)
Silver - John Q. Smith56575-79 (Men)
Gold - Bob Eveland64165-69 (Men)
Silver - Edward Gryzynger62265-69 (Men)
Bronze - Don Aslakson55465-69 (Men)
Gold - Larry Beranek71060-64 (Men)
Gold - David Carter64155-59 (Men)

Event #33 - Swimming 50m Freestyle

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Oma McMurray (40.86)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Marilyn Buechner (58.21)

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Robert T. McMurray (36.28)
  • Age Group 65-69 
    • Gold – Tom Effenheim (36.69)
    • Silver – Greg Miller (42.00)
  • Age Group 75-79
    • Gold – John Olson (47.00)
    • Silver – Michael O’Keefe (59.00)

Event #32 - Swimming 25m Freestyle

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Oma McMurray (17.84)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Marilyn Buechner (25.50)

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Robert T. McMurray (16.34)
  • Age Group 65-69 
    • Gold – Tom Effenheim (16.50)
    • Silver – Greg Miller (17.63)
  • Age Group 75-79
    • Gold Michael O’Keefe (26.44)

Event #31 - Swimming 50m Back Stroke

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Oma McMurray (47.50)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Marilyn Buechner (1:07.55)

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Robert T. McMurray (38.92)
  • Age Group 65-69 
    • Gold – Tom Effenheim (42.10)

Event #30 - Swimming 25m Back Stroke

Women’s

  • Age Group 80-84
    • Gold – Marilyn Buechner (31.00)

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Robert T. McMurray (20.53)
  • Age Group 65-69 
    • Gold – Tom Effenheim (19.35)
    • Silver – Greg Miller (32.84)

Event #29 - Swimming 50m Breast Stroke

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Oma McMurray (1:02.38)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Marilyn Buechner (1:24.00)

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Robert T. McMurray (44.25)
  • Age Group 65-69 
    • Gold – Tom Effenheim (45.09)
    • Silver – Greg Miller (55.65)

Event #28 - Swimming 25m Breast Stroke

Women’s

  • Age Group 50-54
    • Gold – Oma McMurray (28.12)
  • Age Group 80-84
    • Gold – Marilyn Buechner (37.47)

Mens

  • Age Group 55-59
    • Gold – Robert T. McMurray (20.90)
  • Age Group 65-69 
    • Gold – Tom Effenheim (20.53)
    • Silver – Greg Miller (25.06)
  • Age Group 75-79
    • Gold – Michael O’Keefe (29.30)

 


Sheepshead_WinnersEvent #26 - Sheepshead (Monona)

  • Gold – Jerry Fuller
  • Silver – Dave Derr
  • Bronze –  Steve Hoffmaster

WSGWomensDoublesTennisEvent #25 - Tennis Ladies’ Doubles

  • (215)
    • Toni Ledwidge/Stacy Lagan (Gold), Sandi Spinti/Kari Knowles (Silver) [6-4,6-4]
  • (225)
    • Linda Bolles/Kathy Lively (Gold), Alice Patel/Deb Whitehorse (Silver) [6-1,6-0]
  • (256)
    • Cindy Klund/Sandy Bixler (Gold), Pat Behling/Nancy Beck (Silver) [6-1,6-1]

Event #24 - Tennis Men’s Doubles

  • (open)
    • Dan Powell/Larry Rubin (Gold), Tom Luksich/Eric Yates(Silver) [6-2,6-4]
  • WSGMensDoublesTennis(267)
    • Jim Stellhorn/Paul Lund (Gold),  Bill Thomas/Dave Smithson (Silver) [6-2,6-7(2),6-3]
  • (286)
    • Jerry Capps/Ed Ledwidge (Gold), Don Spencer/Todd Kummer (Silver) [7-6(5),4-6,7-6(5)]
  • (319)
    • Phil Bruden/Martin Deignan (Gold), Don Hoeppner/Wayne Gilmore (Silver) [6-1,6-0]

Event #23 – Basketball Hot Shots

Age Group 50-54

  • Gold - Paul Lund – 70

Ages 70-74

  • Gold – John Schultz – 55

Age Group 75-79

  • Gold – Jim Stellhorn – 25
  • Silver – John Smith – 20

Event #22 – Basketball Free Throw

Age Group 50-54

  • Gold – Paul Lund – 12

Ages 70-74

  • Gold – John Schultz – 21

Age Group 75-79

  • Gold – Jim Stellhorn – 19
  • Silver – John Smith – 2

Event #21 - Basketball Dribbling  Contest

Ages 70-74

  • Gold – John Schultz

 


Event #20 - Men’s Volleyball

Age group 50-59

  • MensVolleyballGold – Mad City
  • Silver – Almost Dangerous
  • Bronze – Cattle Business

Age group 60-69

  • Gold – Middle Agers

Age group 70-79

  • Gold – Center Court

WSGWomensVolleyEvent #19 – Women’s Volleyball

Age group 50-59

  • Gold - Berkely
  • Silver – EZ Ups

Age group 80-89

  • Gold - Back for more

Event #18 - Bowling (Waun-A-Bowl)

Name
Series Score
Group
Gold - Kay Kelliher64580-84 (Women)
Silver - Donna Moran63880-84 (Women)
Bronze - Rose Stuvetraa62280-84 (Women)
Gold - Julie Mayer69575-79 (Women)
Silver - Theresa Sheldon67975-79 (Women)
Bronze - Alice Ballweg55575-79 (Women)
Gold - Alinda Nelson68570-74 (Women)
Silver - Barb Kruchten63870-74 (Women)
Bronze - Charlene Helenbran62570-74 (Women)
Joyce Beranek60370-74 (Women)
Gold - Kate Frambs62265-69 (Women)
Gold - Gottfried Schmid669100 and Over (Men)
Gold - John Q. Smith64275-79 (Men)
Silver - Patrick Campbell62775-79 (Men)
Gold - Fred Krantz61970-74 (Men)
Silver - Silas Johnson61570-74 (Men)
Bronze - Bob Frambs60470-74 (Men)
Gold - David Carter52355-59 (Men)

EuchreMiddleton

Event #17 - Euchre (Middleton)

  • Gold – Tom Sanderson
  • Silver – Will Ferry
  • Bronze – Mary Dohm

 

 


Event #16 - Tennis Mixed Doubles

  • (125-29)
    • David Knowles/Kari Knowles (Gold),  Dennis Dowd/Chrys Depas (Silver) [6-2,6-4]
  • (130-4*)
    • Tom Luksich/MaryJane Carpenter (Gold), Dan Powell/Sandy Bixler (Silver) [6-0,6-2]
  • (130-4**)
    • Ed & Toni Ledwidge (Gold), Jerry Capps/Stacy Lagan (Silver) [6-3,6-4]
  • (over 135)
    • Don Spencer/Nan Sievert (Gold), Todd & Susan Kummer (Silver) [3-6,6-2,10-7]

Event #15 - Tennis Singles

  • Women 50s
    • Carol Polipnick (Gold), Kari Knowles (Silver) [6-3, 6-3]
  • Men Open
    • Dan Powell (Gold), Eric Yates (Silver) [6-4, 1-6, 6-0]
  • Men 50s
    • Ray Williams (Gold), Paul Lund (Silver) [6-4, 6-1]
  • Men 60s
    • Brian Hendrickson (Gold), Dave Smithson (Silver) [6-3, 6-3]
  • Men 70s
    • Don Spencer (Gold) [walkover]
  • Men over 75
    • Jim Stellhorn (Gold), Don Hoeppner (Silver) [6-1, 6-3]

PickleBall_3

Event #14 - Pickleball Mixed Doubles

  • Gold – Karen Jerg & Warren Luehring
  • Silver – Chrys Depas & Dan Powell
  • Bronze – Judy Cornelius & Vern Gosdeck

 


Event #13 - Pickleball Doubles

PickleBall_1Mens

  • Gold – Mike Paar & John Palmgren
  • Silver – Brad Baley * Nilo San Gabrieal
  • Bronze – Dan Powell & Tom Reason

Women

  • Gold – Karen Jerg & Judy Mahlkuch
  • Silver – Connie Ducharme & Nancy Olson

WSGPickleballSinglesEvent #12 - Pickleball Singles

Mens

  • Gold – Nilo San Gabrieal
  • Silver – William Nick
  • Bronze – Dan Powell

Horseshoe_1

Event #11 - Horseshoes

  • Gold – John Schultz & Floyde Becraft  3-0
  • Silver – Richard Boyd & Doug Cleven  2-1
  • Bronze – Donna Nelson & Gerry Nelson  1-2

Event #10 - Bowling (Schwoegler’s)

Metal - Name
Series Score
Group
Gold - Louise Schadauer14090-95 (Women)
Gold - Rose Struvatraa64480-84 (Women)
Silver - Emy Imhoff58980-84 (Women)
Gold - Mary Jane Klein66175-79 (Women)
Silver - Belle Stephenson65975-79 (Women)
Bronze - Theresa Sheldon58875-79 (Women)
Gold - Joyce Beranek72270-74 (Women)
Silver - Janis Schneeberg67570-74 (Women)
Bronze - Mary Capener65770-74 (Women)
Lynn Christensen63470-74 (Women)
Kathryn Nelson58670-74 (Women)
Gold - Linda Lorenz64965-69 (Women)
Silver - Kate Frambs62865-69 (Women)
Gold - Ivy Dowd70460-64 (Women)
Silver - Karine Aslakson63160-64 (Women)
Gold - Patrick Cambel67875-79 (Men)
Silver - John Q. Smith57875-79 (Men)
Gold - Bob Frambs65670-74 (Men)
Silver - Silas Johnson63470-74 (Men)
Gold - Bob Eveland65265-69 (Men)
Silver - Don Aslakson62965-69 (Men)
Bronze - Edward Gryzynger61265-69 (Men)
Gold - Larry Beranek65460-64 (Men)
Silver - Dennis Dowd59960-64 (Men)
Gold - David Carter61055-59 (Men)

 


Event #9 - Table Tennis

Age Group 50-61

  • Gold - Zigmas Vievesis
  • Silver - Robert Lehman
  • Bronze - Paul Lund

Ages 62-64

  • Gold - Thomas Dorman
  • Silver - Mark Dorman
  • Bronze - Howard Wagner

Age Group 65-69TableTennis-1

  • Gold - Donald Winze
  • Silver - David Applegate
  • Bronze - Tom Reid

Age Group 70-72

  • Gold - Jerry Robertson
  • Silver - Velma Burke
  • Bronze - Lawrence Hynek

Age Group 73-76

  • Gold - Elroy Rasmussen
  • Silver - Charles Hamilton
  • Bronze - Jim Stellhorn

Age Group 77-88

  • Gold - Don Singer
  • Silver - William Smith
  • Bronze - David Snyder

Event #8 - Euchre (Waunakee)

  • Gold – Mary Woodburn
  • Silver – Cherie Rogers-Neupert
  • Bronze – Shirley Macaulay

Event #6 -3 on 3 Basketball

Age group 50-59

  • Gold – First Timers
  • Silver – Dean’s Dream Team
  • Bronze – The Fossils

3v3_Champs_70-79

Age group 60-69

  • Gold – Milwaukee Shooters
  • Silver – Old But Slow
  • Bronze – Mamies

Age group 70-79

  • Gold – Shoe Box
  • Silver – Brooks Park
  • Bronze – Shoe Box Too

Age group 80 +

  • Gold – Wisconsin 80s
  • Silver – Hoeppner CPA 75+
  • Bronze – Hoeppner Investments

Event #5 – Dartball

1st Place Team:

  • Susie Grinder
  • Dave Dybdahl
  • Don Gumz
  • Dave Wood
  • Bob Bogus
  • John Bonine
  • Don Schultz

2nd Place Team:

  • Gerry Haglund
  • Evelyn Krugman
  • Raymond Haefner
  • LeRoy Schumacher
  • Tom Fischer
  • Don Krugman
  • William Brindley

 


Event #4 - Euchre (Stoughton)EucherChamps

  • Gold – Jean Knutson
  • Silver – Jim Stellhorn
  • Bronze – Stephanie Miller

 

 


Event #3 - Cribbage (Fitchburg)cribbage winners 2013

Gold – Charles Jones
Silver – Genevieve Engel
Bronze – Neil Knutson

Voted Mr. Congeniality – Reggie Hennessey
.

 


Event #2 - Bowling (Badger Bowl)

Metal - Name
Series Score
Group
Gold - Louise Schadauer59990-95 (Women)
Gold - Jean Younger63085-89 (Women)
Gold - Emy Imhoff61680-84 (Women)
Silver - Rose Stuvetraa57580-84 (Women)
Gold - Theresa Sheldon62575-79 (Women)
Gold - Joyce Beranek61170-74 (Women)
Silver - Charlene Helenbrand60570-74 (Women)
Bronze - Alinda Nelson60470-74 (Women)
Gold - Kate Frambs57665-69 (Women)
Silver - Karen Yeager57165-69 (Women)
Gold - Patrick Campbell67075-79 (Men)
Silver - John Q. Smith55575-79 (Men)
Gold - Bob Frambs59170-74 (Men)
Gold - Bob Eveland60965-69 (Men)
Silver - Don Aslakson58865-69 (Men)

 


Event #1 - Slow Pitch Softball - Rescheduled to June 15th due to wet grounds.

  • Gold – Libby’s
  • Silver – Purple
  • Bronze – DNR